Генеральна Асамблея ООН ухвалила підтримку резолюції, яка стосується мілітаризації Росією тимчасово окупованого Криму. За документ під назвою «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів» із посиленими вимогами проголосували 64 країни.
Серед країн, які віддали свої голоси на користь резолюції, що містить зокрема і важливу підтримку Кримської платформи – країни-сусіди. Серед них Угорщина, Словаччина, Польща та Румунія. Білорусь та Росія, звісно ж, проголосували проти, про це повідомляє офіційний акаунт Представництва ЄС в ООН у Нью-Йорку.
Також проти резолюції проголосували Вірменія, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, Малі, Нікарагуа, Філіппіни, Сербія, Судан, Сирія, Венесуела і Зімбабве.
Свою вдячність країнам-партнерам на своїй сторінці висловив глава українського МЗС Дмитро Кулеба.
«Я вдячний всім державам-членам ООН, які підтримали цей важливий проєкт резолюції. Його схвалення на сесії ГА ООН у грудні дозволить додатково консолідувати міжнародну підтримку України на шляху до відновлення нашої територіальної цілісності», – зазначив міністр.
Своєю резолюцією Генасамблея висловила серйозне занепокоєння поступовою мілітаризацією Криму. Ситуація на півострові дестабілізується через постачання з РФ на територію України зброї. Як приклад розробники документу навели постачання танків, БТР, літаків, здатних доставляти ядерну зброю, вертольотів, ракет, стрілецької зброї, легкого озброєння, боєприпасів та військовослужбовців.
У резолюції країни ООН «наполегливо закликали» Російську Федерацію як державу-окупанта негайно, повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з Криму. Крім того, без зволікання припинити тимчасову окупацію території України.
Також документ закликає Росію звільнити українських політв’язнів та забезпечити права кримськотатарського народу. Інші положення засуджують дії Росії щодо блокування окремих районів Чорного та Азовського морів, Керченської протоки, умисне перешкоджання судноплавству з порушенням міжнародного права. Крім того, Російську Федерацію звинувачують у неправомірному розширенні військово-морських баз Чорноморського флоту РФ у Криму, проведенні військових навчань у регіоні, будівництві мосту через Керченську протоку тощо.
Фото: evreimir.com