Лауреатом Гонкурівської премії цьогоріч став письменник Жан-Батіст Андреа

0

Письменник Жан-Батіст Андреа став лауреатом Гонкурівської премії 2023 року за роман «Наглядайте за нею».

Як передає Укрінформ з посиланням на французькі медіа, саме йому вирішили віддати престижну нагороду члени спеціального журі, за традицією зустрівшись у ресторані «Друа» у центрі Парижа.

«Я ніколи не думав, що це станеться», – заявив цьогорічний переможець репортерам.

За врученням премії спостерігали десятки журналістів, а саму подію транслювали наживо телеканали.

Відзначаючи роман-переможця, голова журі Дідьє Декуен, чий голос, як повідомляють, став вирішальним, розповів, що Андреа нагороджують як «виняткового оповідача, який володіє тонким пером, а його персонажі завжди досконало виписані та особливо захопливі».

Жан-Батіст Андреа, 1971 року народження, живе у Каннах, він також є режисером і автором сценаріїв. Три його попередні романи були відзначені іншими нагородами.

Дія книги «Наглядай за нею» розгортається в Італії між двома світовими війнами, у період зародження фашизму. Вона розповідає про неймовірну долю карлика-скульптора та графині, яка закохана в пізнання.

У 2022 році лауреатом Гонкурівської премії стала французька письменниця Брижіт Жіро за роман «Жити швидко».

Гонкурівська премія може присуджуватися автору тільки один раз у житті. Премія за найкращий роман, названа на честь братів Гонкурів, існує з 1903 року. Щороку її вручають за підсумками голосування членів Гонкурівської академії на спеціальному обіді в ресторані «Друа». У грошовому вимірі премія символічна і становить 10 євро, однак вона значно збільшує продажі творів письменника. Зазвичай, їх розкуповують як подарунки на Різдво.

Фото: Domine Jerome/ABACA

ukrinform.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я