У Музеї війни поповнення експозиції – книжка з надписами дитячого письменника Володимира Вакуленка

0

Володимир Вакуленко – український дитячий письменник, учасник Революції Гідності, волонтер і активіст. Він ніколи не приховував своїх переконань. Був принциповим. А ще дуже любив дітей, писав для них вірші й казки. Загинув автор від російських окупантів.

Про це розповіли у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. 

Прикметно, що у своїй домашній книгозбірні Володимир мав Стусові «Палімпсести», які не лише багато разів перечитував, а й писав свої вірші-звернення до Поета на берегах сторінок видання.

Книжку з надписами його рукою з дозволу матері письменника передала до Музею письменниця Катерина Міхаліцина, яка працювала з бібліотекою Володимира Вакуленка.

У 2012 р. після присудження йому Премії імені Олеся Ульяненка журналістка Лілія Демидюк спитала Володимира, що́ він хотів би зробити в українській літературі. Відповів так: «Контрлітературний вибух. Українська книга має бути світовим бестселером, а світ має відкрити нас і знати, що, окрім Тараса Шевченка, в сучасності автори також пишуть. І саме “нерозкриті” поки що, невизнані генії і напишуть такого роду бестселери, і навіть у Нобелівській премії відбудеться прорив. Уперше буде українець чи українка, і до того ж юного віку. Я вірю в це, тож постійно в пошуках».

22 травня в Норвегії Міжнародна асоціація видавців посмертно нагородила українського письменника Володимира Вакуленка премією Prix Voltaire Міжнародної асоціації видавців. Ця премія відзначає видатні здобутки літераторів у боротьбі за свободу слова, її вручають, щоб відзначити боротьбу лауреата за самовираження.

За словами Олени Ігнатенко, мами Володимира Вакуленка, він був закоханий в українську мову і принциповий щодо її вживання.

«Намагався добитися, щоб повністю всі перейшли на українську», – каже вона.

Багато людей, які знали Володимира, відзначають, що він завжди був максималістом. Так, він категорично не сприймав заміни рідної мови російською чи промосковських позицій в Україні. У цьому колеги вбачали його подібність до Стуса.

Довідково:

Вакуленко – лауреат міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка, Лауреат Всеукраїнського конкурсу імені Леся Мартовича, Лауреат міжнародного конкурсу “Коронація слова” (Спеціальна відзнака в номінації “Пісенна лірика”). Нагороджений відзнакою “Срібний тризуб” до 20-ліття Незалежності України за літературні досягнення (2011).

Автор книг: «Монограмота» (2008), «Ви…не» (2011), “Сонечкова сім’я” (2011), “Ми, Провінція!” (2012), «Татусева Книга» (2014) – (Видавництво Старого Лева).

Автор має численні публікації в журналах, антологіях, альманахах як в дорослих виданнях, так і в дитячих. Упорядник і співупорядник кількох друкованих проєктів, організатор та учасник численних літературних акцій та фестивалів.

Загинув автор від російських окупантів.

bigkyiv.com.ua

Прокоментуєте?

ЗАЛИШИТИ ВІДПОВІДЬ

Прокоментуйте!
Напишіть Ваше ім'я